Як проводити співбесіди: поради для рекрутерів та роботодавців

А про обговорення умов оплати дивись статтю Як найняти хорошого співробітника при поганому бюджеті. Фіксує на папері моменти, які заслуговують на особливу увагу. Нерідко подібний варіант виникає в момент працевлаштування жінок, які мають маленьких дітей. Мала ймовірність «правильних відповідей» з боку опитуваного. Для найму на конкретну професію одні методики підійдуть, а інші – ні. Всі вони мають одну мету – об’єктивну оцінку потенційного співробітника.

як правильно проводити співбесіду

Коротка історія на абстрактну тему або пару загальних питань — про погоду, про настрої. Важливо, щоб ваш майбутній співробітник був відкритий нових знань, переймав чужий позитивний досвід і привносив в свою діяльність елементи творчості. Співбесіда проводиться у формі письмового іспиту. Перший етап – це твір, в якому потрібно продемонструвати знання історії та культури країни. Ті, хто пройшов первинний відбір, переходять до другого етапу – твору на тему своєї професії. Якими будуть ціни на нерухоме майно у 2017 році.

Говорити з здобувачем можна довго, при цьому отримувати чіткі відповіді. Але як тільки він зіткнеться з реальністю, ваше уявлення про нього може не збігтися з дійсністю. Деякі з кандидатів не знають, що і як робити на практиці, так як вони володіють лише теорією. Приймайте їх тільки в тому випадку, якщо готові працювати над їх розвитком. Виключайте типові питання, якщо хочете виявити брехню і очікувані відповіді.

Як пережити стрес-інтерв`ю і отримати престижну роботу

«Розкажіть про себе«, — стандартне питання, з якого традиційно розпочинається будь-яка співбесіда. З одного боку, навряд чи знайдеться такий кандидат, який буде до нього емоційний »не готовий«, тому такий початок не можна назвати стресовим ні для тебе, ні для нього. Ви отримуєте час придивитися, »притертися« один до одного. З іншого боку, вже за першими декількома словами, ти можеш багато що з’ясувати про людину. Кандидат із задоволенням буде розповідати про своє хобі.

На співбесіду бажано прийти на пару хвилин раніше, щоб зорієнтуватися в незнайомій для вас обстановці. Мотивований і пристрасно любляча, але дурна людина не викличе такого відклику, як та, яка володіє усіма трьома Вакансії компанії WizardsDev якостями. Ще один тонкий момент, який вимагає обережності. Але якщо використовувати його грамотно, ви зможете справити потрібне враження. Говорити про свої сильні сторони і ключові якості слід обережно.

В процесі розмови з кандидатом я пишу важливі для мене замітки на полях в тих місцях, де описані ті етапи кар’єри, які я коментую. Модно розглядати його як приманку для обговорення мотивації. Більш докладно уточнювати мотивацію ти будеш в наступній частині співбесіди. Ніколи ніякої ейчар не зрозуміє на 100%, кого ти шукаєш. На 80%, на 85% — ще може бути, але не більше того.

Якщо здобувач починає відхилятися від професійної лінії, не соромтеся повернути його в потрібне русло. Якщо працівник досвідчений, напевно він бував на багатьох співбесідах, знає приблизний перелік питань і може заготовити відповіді. Ваше завдання — збентежити співрозмовника. «Чому ми повинні взяти на роботу саме вас? » Оцініть здатність претендента на посаду презентувати себе.

Як правильно організувати і провести співбесіду

Не розпочинайте багатоденну листування по електронній пошті — все повинно робитися за один сеанс. Попросіть людини розповісти коротку біографію. Так ви розташуйте кандидата до себе — люди люблять, коли їх життям цікавляться.

як правильно проводити співбесіду

З’ясуйте, яке завдання стояло перед кандидатом у межах згаданої ситуації. Дізнайтеся про конкретні факти, що підтверджують результативність співробітника. Виявіть, якого результату досяг кандидат, чи був він ним задоволений, чи міг би зробити щось по-іншому і що саме.

Microsoft спростувала чутки про плани на екранізацію Halo

Чи є бажання вчитися, відкритий людина до нового в його житті. Причину звільнення з попереднього місця роботи. Розкажіть кандидату про всіх його майбутні обов’язки, розмір заробітної плати, умови роботи, можливості кар’єрного зростання. Потрібно бути в гарному настрої, інакше ваша оцінка буде не точною. Як би тривіально це не звучало, але найважливіша частина співбесіди — це ваша домашня робота.

як правильно проводити співбесіду

Тільки у випадку, коли проводиться масовий підбір персоналу, і необхідно набрати велику кількість людей на посади з базовою/початковою кваліфікацією. Якщо претендент надто багато говорить про гроші і зацікавлений тільки в них. Чи не беріться розповідати про себе і про особистий досвід.

Погано, якщо стан справ знає не дуже добре, але прагнути все переробити по своєму. Стресові співбесіди можуть проводитися як з оповіщенням про їх специфічний характер, так і без. У другому випадку «чистота» експерименту вище, але є ризик нестандартних ситуацій (бувають і бійки). Проектні питання дозволяють оцінити особистісний та інтелектуальний потенціал. Використовуйте цю методику, якщо для посади це необхідно.

Питання на виявлення інформації особистісного характеру

На цьому питанні зазвичай закінчують проведення співбесіди або окремий його етап. Здобувачі, які починають перераховувати масу захоплень, не можуть визначитися в житті. Їм важко зупинитися на чомусь одному, тому не факт, що завтра вони не вирішать змінити рід діяльності і піти з організації. Завдання HR-а – виявити стабільного людини, який встиг визначитися в житті. А ось ухилення від відповіді на дане питання є сигналом червоної тривоги для роботодавця — як мінімум, це привід передати справу кандидата на перевірку службі безпеки.

  • Яким би завантаженим не був рекрутер, людину не можна залишати без відповіді.
  • Важливо почути від кандидата про його готовність виконувати роботу в інтересах фірми.
  • Структурована співбесіда проводиться за наявним планом, в якому кожен пункт відображає параметри професійних і особистих якостей людини.
  • Резюме може бути складено ідеально, а сам рекрутер буде впевнений, що ця людина той, хто потрібен підприємству.
  • Якщо ви будете говорити в присутності потенційних колег претендента, краще відразу підготувати відповіді на деякі питання, які ви не зможете обговорити при них.
  • В ході такої співбесіди рекрутер намагається якомога більше дізнатися про попередній досвід роботи кандидата.

Якщо вести вільну бесіду й ставити “рандомні” запитання, ви не зможете пов’язати відповіді людини з характеристиками, які шукаєте та оцінюєте. Рекрутер обов’язково має готуватися до співбесіди. Навіть якщо ви маєте неосяжний досвід проведення співбесід, ви повинні хоча б переглянути резюме та портфоліо й освіжити в пам’яті попередній досвід людини. Хороша співбесіда — це поєднання змісту, форми й настрою. Рекрутер або роботодавець повинні розуміти, що це діалог на рівних, де обидві сторони зацікавлені в розмові, проявляють інтерес та поважають одне одного. Співбесіда в жодному разі не повинна бути схожою на допит, адже кандидат і без того проживає на ній напруження і стрес.

Рекрутери цієї держави особливу увагу приділяють особистих питань. Шукачів запитують про біографії й сімейних https://wizardsdev.com/ традиціях. Також приділяється увага родинним зв’язкам. Це перелік проблем, які вирішаться після найму.

кілька прикладів

Не варто одягати футболку десяти річної давності, вважаючи її своїм талісманом та основним в проходженні співбесіди. Якщо менеджер з персоналу приблизно такого ж віку, як і ви, не варто вести з ним діалог як із приятелем. Кілька влучних жартів та реплік не будуть зайвими, однак не варто переходити рубіж і розпитувати інтимні подробиці. Одне з головних правил проведення співбесіди при відборі персоналу — не йти від теми.

У цей момент він все ще критично оцінює сказане самим собою і після деякої паузи може знову почати говорити, доповнюючи вже сказане. Однак при цьому може виникнути спокуса і зовсім покластися на думку ейчаров і не проводити самому співбесіду з кандидатом або сильно його скоротити. Роботодавцю слід віддати перевагу тим претендентам, які при оповіданні про проведену роботу озвучують конкретні факти і цифри, а не апелюють абстрактними фразами.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *